ФОТО: Гавазова се врати во Македонија во издание што ретко се гледа!

Популарната фолк-пејачка Сузана Гавазова деновиве се врати од Шведска во родната Македонија.

По повод претстојните новогодишни и божиќни празници, Гавазова ја активира својата кариера откако во месец јули стана мајка по вторпат и се посвети на мајчинството и семејниот живот во Шведска.

Деновиве таа е постојано во весело друштво со колегите од фолк-естрадата, кои ги снимаат настапите за телевизиските новогодишни емисии.

Сузе е препознатлива по својот провокативен изглед со нагласен сексапил, а пред само неколку дена таа објави новогодишна фотосесија покрај елка заедно со децата, повод за кој не заобиколи да носи жешки бели жартиери.

Она што не изненади е дека Гавазова за снимањето на една од празничните емисии, се појави облечена во едноставен црн колтел фустан кој не нагласи ниту еден дел од нејзиното тело.

Додека останатите нејзини колешки истакнаа се` на мегдан, Сузе направи невиден стилски куриозитет.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.