(ФОТО) Во пресрет на празникот Св. Благовештение, поставен нов крст на кровот на најстарата прилепска црква

Пред храмовата слава, Светото Благовештение, поставен нов крст на кровот на нашата прилепска светиња. Нека овој победоносен Христов крст трае низ времињата и сведочи за верните прилепчани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.