(ФОТО) Внимавајте: Не е змија од 10 метри, туку кабли се влечат по улици

Внимавајте кога поминувате покрај Градската река во Прилеп, на улица “Кеј 9-ти Септември”.

Опасностите во Прилеп демнеат од сите страни, а најмногу од дефекти на електрични и телефонски кабли. Секако тука се и дотраените дрвени бандери, кои на повеќе локации во градот се навалени и претставуваат закана за безбедноста, како на пешаците, така и на сообраќајот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.