ФОТО: Владимир Путин уапсен во Флорида

Владимир Путин е уапсен во САД! Го уапсила полиција на Вест палм, Флорида. Полицијата го уапсила заради малтретирање на работници во еден супермаркет. Дури и се противел на апсењето, соопштува локалната полиција.

police-1-640x320

Но, уапсениот е американски граѓанин, воопшто не е и ниту наликува на рускиот претседател.

Не е невообичаено во САД луѓето да ги менуваат имињата ниту да имаат лажни лични карти со имиња на познати личности. Сепак, заради ова името на уапсениот, веста стана хит на социјалните мрежи.

putin-crnec

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.