(ФОТО/ВИДЕО) Пратеникот Тони Трајановски му поклони сопствена резба на премиерот Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на одбележување на годишнината од кревањето на Разловечкото востание.

-“148 години Непокор” Одбележување на годишнината од кревањето на разловечкото востание. Го посетив спомен домот на Разловечкото востание како и Црквата Св. Цар Константин и Царица Елена. Дел од нашата славна историја, објави Мицкоски.

A по повод на 148 години од кревање на Разловечкото Востание, поранешниот пратеник во Собранието од Делчево, Тони Трајановски, на идниот премиер му поклони сопствена резба.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.