(Фото/Видео) Ново урбано катче во Прилеп во кое секој ќе ужива! Посетете го Street Caffe Bar!

Прилеп конечно може да понуди уникатно уживање за пиење кафе во едно топло, пријатно и модерно место.

Она за што досега голем број вљубеници во кафето мечтаеа, сега е реалност и од пред неколку дена го има во новиот локал Street Caffe Bar, коj се наоѓа на ул. “Oктомвриска”, веднаш до маркет “Кипер”, во новата зграда кај кружниот “Солидност”.

Идејата да се креира едно ново, уникатно, визуелно искуство, во простор во кој луѓето ќе можат да се опуштат и да заборават на нивните грижи и проблеми, им успеа на сопствениците на ова ново урбано катче, кое иако се наоѓа надвор од центарот на градот, во уреденост и пријатна атмосфера ретко кој може да им парира.

Просторот го кради нов урбан изглед, летна бавча, а за најмалите и мини игротека, во која ќе уживаат додека вие безгрижно си муабетите и дегустирате некој освежителен пијалок и кафе.

Цените одговараат за сечиј џеб, имаат и супер промотивни пакетчиња, па не случајно деновиве се чека ред за слободна маса.

Кратко кажано Прилеп “гребеше” за едно вакво место каде секој би се пронашол и би уживал.

Нека им е аирлија работата, а вие посетете го Street Caffe Bar и уверете се во сето она што погоре во напишваме.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.