ФОТО ВЕСТ: Проданоски на самит во Будва

Претседателот на Советот на општина Прилеп, Дејан Проданоски објави фотографија на која се гледа дека присуствува на самит во хотел “Медитеран” во Будва. Според фотографијата се работи за самит во рамките на мрежата Силни градови (Strong Cities Network), oдносно во рамки на регионалниот центар на оваа организација за Западен Балкан.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.