Фото: Брендирано црвено “ЈУГО 45” ги краси прилепските улици

Брендирано “Југо” со ликот на Стево Пендаровски паркирано во центарот на Прилеп.

Дали се работи за шега со претседателскиот кандидат на СДСМ или за некој негов симпатизер, не е познато.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.