Фото: “Борко Ристовски и ракометните лавови со сонцето од Кутлеш до нови победи!?”

За еден час репрезентацијата на Македонија го започнува шестиот настап на светските првенства.

Натпреварот против Јапонија започнува во 15:30часот, а еве како се загрева министерот за одбрана Борко Ристовски:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.