(Фото) “Бејби шарк” на плажа во Хрватска: “Се надевам дека мајката не е во близина”

Mала ajкyла од видот “Modrulj” залутала во плитките води на плажите во Пула. Луѓето зачудени ја гледаа, но по малку и исплашени, бидејќи очекуваа да се појави и мајката.

Песочна плажа во Пула, вторник околу 16 часот. Луѓето пливаат, во плитките води играат деца. Одеднаш, сите надвор!

Во морето немаше повеќе капачи! Ги “избрка” една мала залутана ajkyла.

– Никогаш не сум видела ajкула така блиску. Само се појави, а сопругот и синот веднаш излегоа. Се надевам дека мајката и таткото не се во близина, раскажува за 24сата.хр жената која била присутна на плажата во тој момент.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.