(Фото) Адел ослабе 45 килограми, но погледнете како изгледа нејзиното лице

Пејачката Адел успеа да ослабе дури 45 килограми. Но нејзините последни фотографии кои ги објави на социјалните мрежи покажуваат дека не го променила само своето тело.

Странските медиуми забелжаа дека по доделувањето на оскарите цртите на лицето на Адел се поостри, усните зголемени, а ниту носот не и изгледа како порано.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.