(Фото+Видео) Турција мрзне: Измерни минус 28 степени

Во Сивас, северо-источна Турција, температурите се спуштија дури на минус 28 Целзиусови степени.

Студеното време и неповолните временски услови кои го зафатија Сивас во последниве денови имаат негативно влијание врз животот на жителите од областа.

Езерата и рибниците се замрзнати, како и приватните автомобили паркирани надвор. Некои граѓани се обидуваат да ги заштитат со ќебиња и најлон.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.