ФИФА го објави првото официјално видео за Светското во Катар: Одбројуваме уште 18 дена

Светската куќа на фудбалот го објави првото официјално видео за Светското првенство во Катар. Мундијалот започнува со натпреварот помеѓу домаќинот Катар и Еквадор на 20 ноември, а веќе наредниот ден на програмата се три дуели.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.