Фирми за почит: “Голд Слот”, “Евротип” и “Голд Фелиција” со голема xyманитapна акциja во пpecpeт на Hoвогодишните пpaзници

Под мотото „Подари среќа, подари радост“, а во пресрет на Новогодишните празници, вработените во фирмите Евротип, Голд Слот и Голд Фелициа започнуваат хуманитарна акција, со донирање на облека и конзервирана или спакувана (нерасиплива) храна.

Во објектите на овие фирми, кои ги има низ повеќе градови низ државата, ќе бидат поставени пакети, каде ќе се собираат донациите.

Собраните донации ќе бидат распределени и доставени онаму каде според Црвенот крст на Македонија ќе биде најпотребна.

Акцијата започнa од петокoт (26.11.2021) и ќе трае до 14.12.2021.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.