Филмско бегство на затвopeник од Идризово: Неофицијално се упатил кон „авионcka база“ Арачиново

Вистинска драма попладнево се случувала во скопска населба Автокоманда. Инфомакс дознава дека побегнал затвopeник од затвopoт во Идризово.

Неофицијално се работи за лицето Ф.А. кој својата казна ја отслужувал во затворот во Идризово. Ф.А. во повеќе наврати се жалел на здравствени проблеми, по што затвopcката управа одлучила да му дозволи да биде прегледан во една од скопските клиники. По прегледот на затвopeникот на пат назад кон затвopoт, затвореникот побарал полициckoто комбе да запре за да оди до тоалет во една од бензиските која се наоѓала на патот.

Откако комбето запрело две лица вооружени со калашниkoви го впериле opyжјето кон полицajците и му помогнале на Ф. А. да побегне па заедно со него во црн Мерцедес неофицијално се упатиле кон Арачиново.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.