Фатен кpaдец кој оперирал во Домот за култура во Битола

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Б.В.(23) од Битола поради сторено кривично дело тешка кражба на 19.10.2022 во Центарот за култура Битола.

Б.В. го признал делото и по документирање на настанот ќе следува кривична пријава – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.