Фатени на дело: Двајца млади прилепчани краделе на плац од фирма, а потоа нападнале и полициски службеник

На 19.05.2024 во 22.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.С.(27) и Д.Д.(22), двајцата од Прилеп.

Тие биле затекнати при извршување на „тешка кражба“ од плац на правно лице од Прилеп.

Притоа, тие физички нападнале полициски службеник кој не бил на работа, а го пријавил настанот.

Двајцата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.