Фантазија, погледнете го новото шеталиште во Струга: Да ти е мерак да прошеташ (Фото)

Доцна синоќа вработените од ЈП Комунално Струга го украсија новото шеталиште со украсни чадори во боја – информираат од јавното претпријатие.

Директорот на ЈП Комунално Струга Иќмет Ислами, изјави дека идејата на овој проект е со цел граѓаните кој го користат шеталиштето пријатно да се чуствуваат, како во естетска смисла, така и во заштита од сонце.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.