Фантазија: Децата со посебни образовни потреби и нивните родители добија прекрасно уредено катче во ООУ “Климент Охридски” Прилеп (ВИДЕО)

-Инспирацијата постои, но треба да ја најдеш работејќи. Секогаш изгледа невозможно додека не се заврши – напиша на социјалните мрежи директорот на ООУ “Климент Охридски” Прилеп, Ахил Јаков, кој објави прекрасно видео од новиот парк за парк за родителите и децата со посебни образовни потреби во нивното училиште.

Погледнете го видеото во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.