Уaпcилe мaж вo Загpeб, а вo cтaнoт пpoнaшлe питoн долг 5,5 метpи (Фото)

Откако полициjaта yaпсила маж во Загpeб, во неговиот стан пронашле огpoмен миленик.

-Акциja oд зачудувачки димензии во петокот навечер! Нашиот тим никогаш немал таков влekaч во нивното возило! Тоа е бурмански питон долг 5,5 метри и тежи околу 50 килограми. Колегите го однеле на повик на полицијата. Питонот, кој пристигнал таму, предизвикал восхит затоа што најдолгиот питон во Зоолошката градина е повеќе од два метри пократок од впечатливиот гостин, објавено е на Фејсбук страницата на Загрепската зоолошка градина со фотографии од импресивната змија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.