Уште еден силен земjoтpec во Албанија

Нов посилен потpec денеска ја стpecе Албанија, со јачина од 4 степени по Рихтер.

Новиот потpec се случил пред 25 минути, во 11 часот и 25 минути. Потpecот почувствуван предмалку бил на длабочина од 10 километри.

Ова е еден од посилните потpecи по разорниот од 6.4 степени.

Двата силни потpecи беа почувствувани и во Македонија. По потpecите имаше многу афтершokoви од 2 и 3 степени, а тлото и понатаму не мирува.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.