Учествуваше во промената на името на Македонија, па се врати да биде професор во Битола

Доскорешниот министер за локална самоуправа и лидер на ЛДП, Горан Милевски од Битола, се повлече од политиката и веќе се вратил на старото работно место.

Пред активно да се вклучи во политичките води, Милевски бил професор во средното економско училиште во Битола “Јане Сандански”.

Taму работел од 2004 до 2014 година, а дознаваме дека сега одново се вратил на старото работно место и држи настава.

Милевски беше еден од 81 пратеници во 2019 година кои изгласаа промена на Уставот за промена на името на државата, а неодамна се повлече од министерското место и лидерското место во Либерално демократската партија, каде неговото место го зазеде актуелната пратеничка Моника Зајкова.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.