УХМР најавува кога ќе престане да врне – Во една недела и пролет и зима

Времето денеска во целата земја e претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни со грмежи во форма на невреме.

Максималните дневни температури се движат од 4 до 15 степени.

Според најавата од УХМР и утре не чека слично време, а промена доаѓа дури во среда, за кога се очекува сонце.

Сепак, сончевото време нема да се задржи долго, па така од петок доаѓа нов влажен бран.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.