Утре цел Прилеп на ТОЧАК! Секој е добредојден!

Традиционално утре 24 мај, на големиот празник на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“, во Прилеп ќе се одржи манифестацијата „Сите на велосипед“, чија цел е промоција на велосипедите, заштитата на животната средина и здравиот начин на живот.

И годинава ќе се вози до с. Мало Коњари меѓутоа не до аеродромот туку до Основното Училиште “Страшо Пинџур“.

За најмладиот и најстариот учесник се предвидени пригодни награди, а ќе има освежување за СИТЕ учесници.

БУКВАЛНО СИТЕ љубители на велосипедизмот и спортот СЕ добредојдени!

Турата започнува во 12 часот од пред “Реклами”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.