Утре сите во сала! РК Прилеп игра куп натпревар против ЈЕХОНА од Гостивар

Утре со почеток од 19:30ч. во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески-Ричко”, РК Прилеп ја пречекува екипата на РК Јехона од Гостивар, во рамките од елиминациското коло од Купот на Македонија.

Да ги поддржиме момците на Боби Мојсов со масовно присуство во спортската сала и да им помогнеме да стигнат до посакуваната победа.

Во останатите натпревари ќе се сретнат:

РК БИСИНОВ ФРУИТ ЛЕНД – РК МУЛТИ ЕСЕСН
РК КИЧЕВО 2020 – РК ВАРДАР НЕГОТИНО
РК МЕТАЛУРГ РА – РК СКОПЈЕ 2020
РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7 – РК АЕРОДРОМ
РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РК ОВЧЕ ПОЛЕ 1958
РК ПАРТИЗАН 2016 СПОРТ – ГРК ТИКВЕШ 2014
РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РК ШАМПИОН
МРК КУМАНОВО – РК ТЕКСТИЛЕЦ
РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
МРК БОРЕЦ 1950 – РК ПРОЛЕТ 62
РК ДРАЧЕВО – РК АЛКАЛОИД
СРК ПРЕСПА ВАРДАР – РК РАДОВИШ
РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК СТРУГА
РК МЛАДОСТ 1977 – ГРК ОХРИД

Победниците од паровите продолжуваат во групната фаза од Куп натпреварувањето.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.