Утре повеќе улици во Прилеп ќе бидат без струја 6 часа

Утре (четврток, 18 април) од 09:00 до 15:00 часот, жителите на улиците: “Велешка”, “Ѓорѓи Абаџиев”, “Дабнички Завој”, “Васил Главинов”, “Кобаш”, “Сремски Фронт”, “Авала”, “Богомила”, “Дојранска”, ќе останат без електрична енергија, информираат од Центарот за управување со кризи – Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.