Утре од 15 до 17 часот прилепчани ќе го блокираат центарот против бугаризацијата

ВМРО-ДПМНЕ од утре во знак на предупредувачки протест започнува со блокади.

Утре од 15 до 17 часот во Прилеп ќе биде блокирана раскрсницата помеѓу булеварот “Гоце Делчев” и улицата “Прилепски бранители” во центарот на градот.

– Ги повикуваме сите оние кои си ја сакаат Република Македонија, сите оние кои секојдневно сведочат за штетните политики на Зоран Заев и СДСМ, сите оние кои се против распродавањето на татковината и понижувањата кои немаат крај, да ни се придружат на утрешниот протест со блокади, со почеток во 15 часот кој ќе се одржи на Бул.„Гоце Делчев” и ул.„Прилепски бранители”. Народот заслужува да знае за што се пазари Зоран Заев со Бугарија – велат од ВМРО-ДПМНЕ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.