“Утре може да бидеш и ти” – претстава во изведба на учениците од ООУ “Кочо Рацин” Прилеп, која треба да ја погледнете заедно со вашите деца (ВИДЕО)

Во понеделникот, 13.05. 2024, ученици од ООУ “Кочо Рацин” Прилеп, ја одиграа премиерата на драмската изведба ,,УТРЕ МОЖЕШ ДА БИДЕШ И ТИ”, иницијатива која се реализираше во рамките на проектот ,,Промоција на безбедна училишна средина“, кој пак e поддржан од Фондацијата ПЕСТАЛОЦИ, а е спроведуван под менторство на КоалицијаСЕГА, МЦГО, МЕЃАШИ и СМАРТАП.

Претстава која вреди да ја погледнете заедно со вашите деца:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.