Утре во Прилеп доаѓа шампионскиот трофеј на Вардар

Шампионскиот трофеј на македонскиот шампион во Лигата на шампионите утре ќе пристигне во Прилеп.

Трофејот кој Вардар минатата сезона го освои по втор пат ќе биде истакнат од 11-14 часот во кафе “Оникс”, а сите заинтересирани гости ќе можат да се фотографираат.

Настанот е во организација на Ракометната академија Вардар РК Филип Вардар од Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.