Успешен хуманитарен настан во Прилеп: Ајде сите заедно да му помогнеме на ова мало ангелче да оздрави

Во саботата во кругот на сала “Македонија” во Прилеп, во организација на “Car Club – Прилеп”, се организираше хуманитарен настан, а средствата собрани на настанот се донирани за малата Симона Хаџи Тошев од Штип која боледува од лeykeмија.

На Симона и е дијагностицирана akyтна нелимфобластна леукемија и потребна и е помош за лекување во странство.

На настанот собрани беа 24.600 денари и веднаш беа донирани на донаторската сметка.

За малата Симона можете да донирате на следната сметка:

Примач: Симона Хаџи Тошев
С-ка за донации: 270-7000448932.95


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.