Урсула Фон Дер Лајен ги исклучи светлата за Заев: “Жaлaм, нема датум за преговори”

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен порача дека нема да има одлука за отпочнување преговори и на денешниот Самит.

„Длабоко жалам бидејќи верувам дека овие земји направија огромни напори да се приближат до Европската унија, па затоа е многу важно да добијат позитивен сигнал“, изјавила Фон дер Лајен, зборувајќи за Македонија и Албанија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.