(Урнебесно фото) Пандев во 2057 година, и се’ уште дава голови

Горан Пандев вчера го постигна својот 95 погодок во Сериа А. Пандев и на 37-годишна возраст покажува класа и мајстории кои ретко на кого му успеваат.

Тој вчера беше стартер на првиот натпревар од новата сезона за Џенова и стрелаше за 2:0 против Кротоне.

Пандев доби топка во празно и излезе пред противничкиот голман кого го матираше со прекрасен лоб удар.

Твитер врие од коментари и пофалби за нашиот капитен, а една монтажа привлече најмногу внимание.

“Пандев во 2057 година и се’ уште постигнува голови”, пишува над фотографијата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.