УРНЕБЕСНО: Како изгледа интернетот во Северна Кореја

_91324291_d1f4600c-ff99-42be-8544-4fe3c1dee0a6

Северна Кореја врши голема рестрикција врз пристапот на интернет на своите граѓани, но сепак граѓаните имаат пристап и до некои веб страници кои потекнуваат надвор од државата.

Поголем дел од овие веб страници од секогаш биле достапни во државата, но во вторникот беа и јавно претставени.

_91324293_rodong

Северна Кореја врши голема рестрикција врз пристапот на интернет на своите граѓани, но сепак граѓаните имаат пристап и до некои веб страници кои потекнуваат надвор од државата.

Поголем дел од овие веб страници од секогаш биле достапни во државата, но во вторникот беа и јавно претставени.

_91324231_2eed907d-54fd-4968-887e-c621e50ecee2

Веб страната cooks.org.kp е исполнета со рецепти од традиионална храна. Исто така содржи информации и за рестораните во Северна Кореја.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.