Урнебесна тепачка за време на полициски час (Видео)

Како што известуваат српските медиуми, поглемиот дел од граѓаните ги почитуваат препораките и правилата на држвата за забраната на движење, меѓутоа има и поединци за кои “не важи” полицискиот час, па секојдневно казнуваат од полицијата.

Не е познато дали се казнети и овие двајца жители на Петровац, кои сред полициски час, “мртви пијани” се тепаа и се тркалаа на улица, наведува порталот “ПТ инфо”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.