Украден уште еден автомобил во Прилеп – Еве каде да се обратите ако го забележите (ФОТО)

Украден уште еден автомобил во Прилеп. Андреј Кочоски на социјалните мрежи сподели информација за украден автомобил марка “Голф 3”, вишна боја. Тој замолува секој кој ќе го забележи да го контактира.

Неодамна сопственик на “Застава 101” објави дека неговиот автомобил бил украден во населбата Варош во Прилеп,
а по неколку дена лицето кое најверојатно го украло бегал од полицијата натоварен со тутун, па во еден момент застанал и го запалил возилото и избегал во непознат правец.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.