Уживање: Прилепчанец го направи најјакото видео досега за капитенот Кире Лазаров

За него сите зборови се премалку. Неговите успеси и рекорди тешко дека некој во догледно време ќе ги сруши. Тоа е човекот кој безброј пати не’ направи горди. Ни донесе бескрајна радост и не се откажа од националните бои, дури и на 40-годишна возраст.

Toa e нашиот Кире Лазаров, херој, борец, МАКЕДОНЕЦ! Видеото во продолжение е дело на Мартин Пресилски од Прилеп, кој на ваков начин сака да му се заблагодари на капитенот за се’ што стори за Македонија досега.

Уживајте:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.