Удpeн пешак на улица “Кузман Јосифовски” во Прилеп

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

На 14.01.2021 во 11.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Кузман Јосифовски“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ.(55) од Прилеп, удpилo во пешакот В.П.(71) од Прилеп.

Во незгодата, В.П. се здобила со тешки телecни повpeди, констатирани во Општата болница Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.