Уапceни двајца млади битолчани: Полициjaта им пронашла прашкаста материја

На 20.03.2023 на ул„Николче Ѓеорѓиевски Никлец“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица од општа надлежност Битола ги лишиле од слобода Џ.А.(31) и М.К.(28), двајцата од Битола, затоа што кај нив била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.