Уапсен 20 годишен прилепчанец заради поседување на дpoга

На 10.06.2021 во 12.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода С.С.(20) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени мapиxyaна, дигитална вага и нoж со остатоци од бела прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.