Уапсен 18-годишен прилепчанец кој силувал малолетничка во Кичево

18-годишен прилепчанец вршел полови дејствија врз малолетничка во Кичево, полицијата го уапси.

Имено според МВР, утрово во 00:30 часот, во ОВР Кичево од слобода бил лишен К.М.(18) од Прилеп, со привремено прстојувалиште во Кичево.

Тој, претходно, кај Сточниот пазар во Кичево, извршил полови дејствија врз малолетничка.

Според полицијата, по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.