Уапсен Љупчо Палевски-Палчо, осомничен дека пукал во Панче и Вања

Љупчо Палевски-Палчо, кој се сомничи за киднапирање и реализација на убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски е фатен, дознава „Скопје1“. Тој бил задржан на граница, по распишаната меѓународна потерница.

Засега се знае неговата траекторија на движење која е Скопје-Белград-Турција, пишува порталот.

МВР закажа прес-конференција за во 22-30 часот.

Повеќе детали подоцна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.