Тројца лути ривали на едно место: Победа, Пелистер и Тиквеш во недела ќе ги одмерат силите на турнирот “Вуко Каров”

Паузата во домашниот шампионат поради репрезентативните обврски согласно УЕФА календарот, ФК Победа ќе ја искористи за учество на традиционалниот оваа година по 22-ри пат организиран меморијален турнир “Вуко Каров и Тиквешките легенди”, кој ќе се одржи во недела (25 септември) со почеток од 13 часот на Градскиот стадион во Кавадарци.

На турнирот покрај нашиот клуб, кој го брани пехарот од минатогодишното изание, и домаќинот и организатор ФК Тиквеш ќе учествува и битолски Пелистер.

Турнирот традиционално и оваа година ќе се игра по италијански систем секој против секого по едно полувреме.

Во првиот меч од 13,45 часот ќе играат Тиквеш и Победа, во вториот Тиквеш и Пелистер и во третиот Победа и Пелистер, по што ќе следи еремонијата на прогласување на победниците, и доделувањето на поединечните награди за најдобар играч и најдобар голман
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.