Трето коло во Првата и Младинска бокс лига: Житошански од “АС” Прилеп стигна до нова победа!

Вчера во Тетово се одржа 3.коло на Првата и Младинска бокс лига, кое донесе доста интересни дуели, а за нас од најголем интерес е настапот на прилепските боксери од БК “АС”.

Николче Житошански во категорија до 75кг. кај сениорите ја оствари третата победа, а противник му беше Леонтин Димитров од БК “10-60” од Скопје.

Николче со оваа трета победа во неговата кариера потврди дека е добар и амбициозен боксер кому му претстои добра кариера.

За жал Димитар Талинче остана без противник во категоријата до 60кг кај кадетите, па во ова коло остана без борба.

Борбите можете да ги проследите на линкот во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.