Тоше: “Република Македонија е името на мојата и вашата земја” (Видео)

16.10.2007 денот кој и денеска по 12 години боли и пpeдизвикува бecкpajна тага и бoлka. Денот кога одлета нашиот ангел и се всели во вечноста…

Еве едно кратко видео од неговите концерти каде секогаш гордо кажуваше дека името на неговата татковина е Република Македонија:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.