Толку вреди земјоделската мака: Во продавници и пилјари по 50-60ден. за кг., а во Преспа 7кг. за само 100 денари (ФОТО)

ФОТО/Виктор Настески

Додека по продавниците и пилјарите килограм јаболка се продава по 50-60 денари, во Преспа 7кг. чинат 100денари…. ЖАЛНА МАКЕДОНИЈА!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.