Тинejџер се нypна и cпacи 3-годишно дете од цевка (Видео)

Познатиот новински сервис Раша Тудеј објави видео од необично спасување, кога романски тинејџер нурнал во цевка за да cпacи 3-годишно дете.

Малечкото било заглавено во цевката, а родителите очајно барале помош од пожарникарите и мештаните.

Станува збор за поширока, веројатно канализациона цевка каде пропаднало 3-тригодишното дете, и единствен спас му било нешто поголемото момче кое демонстрираше неверојатна храброст и пожртвуваност во ова драматично спасување.

Погледнете сами:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.