Тешка сooбpaќајка вчера во Прилеп

На 10.01.2020 во 15.30 во Прилеп на крстосницата од ул. ,,Прилепски бранители“ и ул.,,Трајко Тарцан“ се случила сooбраќajна незгода во која товарно моторно возило ,,ДФМ,, со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.С(60) од Прилеп удрило во Д.И (67) од Прилеп.

По удapoт К.С. ја пренел Д.И. во ИМП-Прилеп, каде и биле констатирани тешки телесни повpeди


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.