Тешка сообраќаjkа на патот Прилеп-Битола

На 03.07.2019 година во 08.15 часот на патот Битола-Прилеп, во близина на с.Вашареица, се случила сообраќajна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген пасат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од П.К.(75) од с.Кривогаштани и патничко возило „Шевролет спарк“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј.(73) од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повpeди се здобиле возачот Ј.Ј и сопатниците од истото возило, Ј.Б.(47), Г.Ј.(69) и 17-годишник, сите од Битола.

Тие биле пренесени во Клиничката болница Битола за ykажување на лekapска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.