Тешка сообраќајка на регионалниот пат Велес-Прилеп

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

На 09.07.2020 околу 22.30 на регионалниот пат Велес – Прилеп, во атар на с.Присад, прилепско, патничко возило „фолксваген голф”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(26) од Прилеп, излетало од патот.

Во незгодата, сопатникот М.Х.(35) од Прилеп се здобил со тешки телecни повpeди, констатирани во Општа болница Прилеп, каде потоа починал. Додека, пак, Д.Ш. се здобила со телecни повpeди.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.