Тетрис пред избори во “Точила” (Фото)

Деновите бројани, па и времето не им одеше во прилог и затоа епилогот е ваков…

Еве како се трошат народни пари со цел што побрзо да се “направи” нешто во пресрет на изборите во недела:

Фотографиите се од прилепската населба “Точила” каде жителите од зградите 4 години молат за уредување на просторот околу зградите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.